Přeskočit na obsah

MŠMT — Program III — Činnost sportovních organizací

Účel programu je zaměřen na podporu činnosti občanských sdružení v oblasti sportu pro všechny sportovní činnosti na školách (mimo oblast vzdělávání) a specifické oblasti zdravotně postižených sportovců. 

Příjem žádostí:

 • Standardně jsou žádosti do tohoto programu přijímány kontinuálně vždy do 30. 9. předchozího roku.

Příjemci podpory:

 • Sportovní organizace, působící na základě mezinárodní autority (např. Český olympijský výbor).
 • Nestátní nezisková organizace s celostátní působností.

Forma a výše podpory:

 • Sdružení, která jsou zahrnuty do oblasti sportu pro všechny cca  80 %, včetně sportu na školách a všeobecné sport. reprezentace, sdružení, které zabezpečují činnost ZPS cca  19 %, rezerva, mimořádné, aktuální záležitosti cca 1 %.

Typy podporovaných projektů:

 • Pravidelná činnost sportovních organizací — podpora volnočasového sportu, která je zaměřena na podporu sportovní činnosti a organizace sportu prostřednictvím sportovní organizace celostátního charakteru.
 • Pravidelnou sportovní činnost žáků školních a univerzitních sportovních klubů ve věkové kategorii 6 – 26 let, včetně soutěží republikového charakteru a projektů Center sportu na školách, mezinárodní soutěže žáků a studentů škol sdružených ve sportovních mezinárodních školských a studentských organizacích pořádaných v ČR a na českou účast v zahraničí.
 • Organizační záležitosti sportovních organizací – spolků, včetně podpory dle struktury nového občanského zákoníku – pobočných spolků krajské, regionální a místní úrovně.
 • Zdravotní zabezpečení sportovců v oblasti: sportovní reprezentace, sportovně talentované mládeže ve spolupráci s ČOV – dohoda o součinnosti.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

[mpress_banner banner=“7713”]

4 komentáře na “MŠMT — Program III — Činnost sportovních organizací”

 1. Jana S.

  Dobrý den, jsme nově založená nezisková organizace — Sportovně kulturní klub, z.s. od letošního roku v obci 200 obyvatel. Lze žádat na provoz klubu, pronájmu tělocvičen, či placeného trenéra, obecní olympiády, akce kulturní i sportovní apod. pro volnočasové aktivity?

  Velmi děkuji

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Smetánková,

   pro neziskovou sportovní organizaci se nabízí vícero titulů — zejména podpory MŠMT ČR. V současné době jsou tyto podpory otevřeny.
   Mohlo by Vás zajímat: program Významné sportovní akce — dotace na pořádání sportovní akcí, olympiád; program Činnost sportovní svazů — dotace na provoz; dále se nabízí programy Údržba a provoz sportovních zařízení, Všeobecná sportovní činnost.
   Tituly jsou otevřeny do konce září, některé do konce listopadu. Určitě bych využila této příležitosti, jelikož další podpory budou otevřeny až ke konci roku 2015.

   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit. /katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz/

   S pozdravem, KČ

 2. Radim

  Dobrý den, je možné žádat o dotaci v přidružené obci (patříme k městu) ve které je 300 obyvatel, jménem místního sportovního klubu na vybavení hřiště ?

  děkuji

  1. Ing. Alžběta Klimešová

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. Ve Vašem případě by se dalo uvažovat o využití dotací z kraje, případně zažádat o finanční podporu z města. Existuje i finanční podpora z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ale v těchto případech bývají žadateli sportovní svazy/neziskové organizace s celostátní působností apod. Momentálně Vám bohužel nejsem schopna nabídnou jinou alternativu. Nové programové období 2014–2020 je v tuto chvíli ve fázi schvalování a vyhlášení výzev se očekává na přelomu roku 2014/2015.

   V případě dalších dotazů se na mě obraťte.

   S pozdravem, AK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru