Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

MŠMT – Program III – Činnost sportovních organizací

vyberova rizeni
Share Button

Účel programu je zaměřen na podporu činnosti občanských sdružení v oblasti sportu pro všechny sportovní činnosti na školách (mimo oblast vzdělávání) a specifické oblasti zdravotně postižených sportovců.   

Příjem žádostí:

 • Standardně jsou žádosti do tohoto programu přijímány kontinuálně vždy do 30. 9. předchozího roku.

Příjemci podpory:

 • Sportovní organizace, působící na základě mezinárodní autority (např. Český olympijský výbor).
 • Nestátní nezisková organizace s celostátní působností.

Forma a výše podpory:

 • Sdružení, která jsou zahrnuty do oblasti sportu pro všechny cca  80 %, včetně sportu na školách a všeobecné sport. reprezentace, sdružení, které zabezpečují činnost ZPS cca  19 %, rezerva, mimořádné, aktuální záležitosti cca 1 %.

Typy podporovaných projektů:

 • Pravidelná činnost sportovních organizací – podpora volnočasového sportu, která je zaměřena na podporu sportovní činnosti a organizace sportu prostřednictvím sportovní organizace celostátního charakteru.
 • Pravidelnou sportovní činnost žáků školních a univerzitních sportovních klubů ve věkové kategorii 6 – 26 let, včetně soutěží republikového charakteru a projektů Center sportu na školách, mezinárodní soutěže žáků a studentů škol sdružených ve sportovních mezinárodních školských a studentských organizacích pořádaných v ČR a na českou účast v zahraničí.
 • Organizační záležitosti sportovních organizací – spolků, včetně podpory dle struktury nového občanského zákoníku – pobočných spolků krajské, regionální a místní úrovně.
 • Zdravotní zabezpečení sportovců v oblasti: sportovní reprezentace, sportovně talentované mládeže ve spolupráci s ČOV – dohoda o součinnosti.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Jana S. napsal:

  Dobrý den, jsme nově založená nezisková organizace – Sportovně kulturní klub, z.s. od letošního roku v obci 200 obyvatel. Lze žádat na provoz klubu, pronájmu tělocvičen, či placeného trenéra, obecní olympiády, akce kulturní i sportovní apod. pro volnočasové aktivity?

  Velmi děkuji

 2. Radim napsal:

  Dobrý den, je možné žádat o dotaci v přidružené obci (patříme k městu) ve které je 300 obyvatel, jménem místního sportovního klubu na vybavení hřiště ?

  děkuji

  • Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. Ve Vašem případě by se dalo uvažovat o využití dotací z kraje, případně zažádat o finanční podporu z města. Existuje i finanční podpora z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ale v těchto případech bývají žadateli sportovní svazy/neziskové organizace s celostátní působností apod. Momentálně Vám bohužel nejsem schopna nabídnou jinou alternativu. Nové programové období 2014-2020 je v tuto chvíli ve fázi schvalování a vyhlášení výzev se očekává na přelomu roku 2014/2015.

   V případě dalších dotazů se na mě obraťte.

   S pozdravem, AK.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>