Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

MZe – 1.V. Podpora restrukturalizace ovocných sadů v režimu ekologického zemědělství

stažený soubor sad
Share Button

Dotace na restrukturalizaci ovocných sadů v režimu ekologického zemědělství, resp. nezbytné zlepšení zdravotního stavu ovocných stromů a zlepšení kvality produkovaného ovoce.

Příjem žádostí:

 • Příjem žádostí o dotaci pro rok 2021 začíná 1. 9. 2020 a končí 30. 9. 2021.

 • Příjem žádostí o dotaci pro rok 2022 začíná 1. 10. 2021 a končí 30. 9. 2022.

Příjemci podpory:

 • Zemědělský podnikatel, tj. fyzická nebo právnická osoba, která podniká v zemědělské výrobě v souladu se zákonem č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů, který je zároveň registrován jako osoba podnikající v ekologickém zemědělství.
 • Podpora je v souladu s čl. 14 nařízení Komise (EU) č. 702/2014 poskytována pouze pro mikropodniky, malé a střední podniky dle definice uvedené v příloze I nařízení Komise (EU) č. 702/2014.

Typy podporovaných aktivit:

 • Restrukturalizace ovocných sadů v režimu ekologického zemědělství, resp. nezbytné zlepšení zdravotního stavu ovocných stromů a zlepšení kvality produkovaného ovoce.
 • Nově vysázený ovocný sad v režimu ekologického zemědělství na pozemcích v užívání žadatele mimo území hlavního města Prahy.

Forma a výše podpory:

 • a) Do 240 000 Kč/ha nově vysázeného ovocného sadu uznanou sadbou ušlechtilých odrůd ovocných stromů broskvoní, hrušní, jabloní, meruněk, slivoní švestek, slivoní obecných, slivoní renklóda, třešní nebo višní s minimálním počtem stromů 800 ks/ha.
 • b) Do 120 000 Kč/ha nové vysázeného ovocného sadu uznanou sadbou ušlechtilých odrůd ovocných stromů broskvoní, hrušní, jabloní, meruněk, slivoní (kromě myrobalánu), třešní nebo višní s minimálním počtem životaschopných jedinců -stromů 400 ks/ha.
 • c) Do 60 000 Kč/ha nově vysázeného ovocného sadu uznanou sadbou ušlechtilých odrůd ovocných keřů angreštů, maliníků, ostružiníků, rybízů nebo borůvek s minimálním počtem keřů 3 000 ks/ha.

Specifika a omezení:

 • Nově vysázený ovocný sad v režimu ekologického zemědělství na DPB v užívání žadatele mimo území hlavního města Prahy.
 • Nově vysázený ovocný sad musí být osázen uznanou sadbou jednoho druhu broskvoní, hrušní, jabloní, meruněk, slivoní švestek, slivoní obecných, slivoní renklóda, třešní nebo višní na výměře minimálně 1 ha v součtu všech ploch DPB uvedených v žádosti o dotaci.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Vaše dotazy a komentáře

 1. Eva Kubešová napsal:

  Dobrý den,
  Chtěla bych se prosím zeptat, při dotaci 1.V tedy nemohu kombinovat různé druhy ovoce?
  Například: na 1 ha jabloně-slivoně-meruňky-broskvoně.?

  Děkuji Eva Kubešová

  • Dobrý den,
   kombinace různých druhů je možná, ale v součtu je nutné dodržet dané požadované množství. Tedy dohromady musí jedna odrůda pokrývat daný 1 ha.
   S pozdravem, LT


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>