Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

MZe – 1.V. Podpora restrukturalizace ovocných sadů v režimu ekologického zemědělství

stažený soubor sad
Share Button

Dotace na restrukturalizaci ovocných sadů v režimu ekologického zemědělství, resp. nezbytné zlepšení zdravotního stavu ovocných stromů a zlepšení kvality produkovaného ovoce.

Příjem žádostí:

  • Příjem žádostí o dotaci pro rok 2021 začíná 1. 9. 2020 a končí 30. 9. 2021.

Příjemci podpory:

  • Zemědělský podnikatel, tj. fyzická nebo právnická osoba, která podniká v zemědělské výrobě v souladu se zákonem č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů, který je zároveň registrován jako osoba podnikající v ekologickém zemědělství.

Typy podporovaných aktivit:

  • Restrukturalizace ovocných sadů v režimu ekologického zemědělství, resp. nezbytné zlepšení zdravotního stavu ovocných stromů a zlepšení kvality produkovaného ovoce.
  • Nově vysázený ovocný sad v režimu ekologického zemědělství na pozemcích v užívání žadatele mimo území hlavního města Prahy.

Forma a výše podpory:

  • a) Do 240 000 Kč/ha nově vysázeného ovocného sadu uznanou sadbou ušlechtilých odrůd ovocných stromů broskvoní, hrušní, jabloní, meruněk, slivoní švestek, slivoní obecných, slivoní renklóda, třešní nebo višní s minimálním počtem stromů 800 ks/ha.
  • b) Do 60 000 Kč/ha nově vysázeného ovocného sadu uznanou sadbou ušlechtilých odrůd ovocných keřů angreštů, maliníků, ostružiníků, rybízů nebo borůvek s minimálním počtem keřů 3 000 ks/ha.

Specifika a omezení:

  • Termín příjmu dokladů prokazujících nárok na dotaci:
  • Příjem formuláře s doklady prokazujícími nárok na dotaci začíná 1. 10. 2020 a končí 30. 11. 2020.
  • Nově vysázený ovocný sad musí být osázen uznanou sadbou jednoho druhu broskvoní, hrušní, jabloní, meruněk, slivoní švestek, slivoní obecných, slivoní renklóda, třešní nebo višní na výměře minimálně 1 ha v součtu všech ploch DPB uvedených v žádosti o dotaci.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>