Přeskočit na obsah

Nadace Charty 77  — Vzdělání bez bariér ve školním roce 2022/2023 — Fond Ukrajina

Nadace pomáhá se začleněním ukrajinských dětí do českých škol. Projekt Vzdělání bez bariér podpoří handicapové a sociálně znevýhodněné děti, které do České republiky přicházejí z válkou zasažených oblastí. 

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o příspěvek je průběhová.

Příjemci podpory:

  • Školy.

Typy podporovaných aktivit:

  • Nadace přispěje školám, které přijmou ukrajinské děti, na školní pomůcky, na obědy ve školní jídelně, na asistenty pedagoga a tlumočníky a na jejich školení, na osobní asistence, na vybavení tříd a kompenzační pomůcky a také na volnočasové a integrační aktivity. 
  • Ve druhém kole výzvy mohou školy žádat o finanční podporu na začlenění ukrajinských dětí ve školním roce 2022/2023 a také o letních prázdninách 2022. Nadace přispěje na školní pomůcky, na obědy ve školní jídelně, na asistenty pedagoga a tlumočníky a na jejich školení, na osobní asistence, na vybavení tříd a kompenzační pomůcky a také na volnočasové a integrační aktivity.

Forma a výše podpory:

  • Příspěvky bude nadace vyplácet na celý školní rok 2022/2023 a letní prázdniny 2022 dvou splátkách, přičemž druhá splátka bude podmíněna předložením vyúčtování té první. 

Specifika a omezení:

  • Vzdělání bez bariér pro ukrajinské děti v Česku podporuje Nadace Charty 77 v rámci mimořádného Fondu Ukrajina, ze sponzorských darů svých osvědčených partnerů jako jsou Philip Morris ČR, Raiffeisenbank, Pražská energetika, z výtěžku zaměstnanecké sbírky Ministerstva financí ČR i díky stovkám drobných dárců. Na podporu Fondu Ukrajina také nadace vydala vlastní poštovní známku, která slouží jako poděkování pro dárce.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru