Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

NPŽP – Výzva č. 7/2019: Přírodní zahrady

girl-and-boy-outdoor-2725649__340
Share Button

Cílem Výzvy je rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy u předškolních dětí a žáků základních a středních škol s vyšším využíváním kontaktu s přírodním prostředím. Podpora je směřována na zkvalitnění technického a didaktického zázemí pro výuku a výchovu ve venkovním prostředí v mateřských, základních a středních školách a organizacích působících v oblasti EVVO a dále na podporu rozvoje/zázemí lesních mateřských škol v rámci školského systému ČR.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 3. 2. 2020 od 10:00 hod. do 31. 3. 2020, nejpozději však do vyčerpání alokace.

Příjemci podpory:

 • Obce; předškolní zařízení mateřské školy, lesní mateřské školy (včetně lesních klubů), dětské skupiny; základní školy; střední školy; domy dětí a mládeže; příspěvkové organizace (zřizované obcí, krajem) působící v oblasti EVVO a nestátní neziskové organizace působící v oblasti EVVO.

Typy podporovaných aktivit:

 • a) Vybudování a úpravy dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu pro předškolní děti. Rozvoj míst, kde probíhá předškolní výchova, způsobem, který umožňuje přímý a dlouhodobý kontakt dětí s přírodou.
 • b) Pořízení zázemí pro subjekty inspirované konceptem lesní mateřské školy. Zajištění hygienického, stravovacího a odpočinkového zázemí tak, aby byly naplněny legislativní požadavky pro provoz lesních mateřských škol a umožnit tak tyto požadavky naplňovat i subjektům vyučujících dle konceptu lesních mateřských škol (např. lesní kluby).
 • c) Vybudování a úpravy venkovních areálů a pozemků základních a středních škol a organizací působících v oblasti EVVO pro podporu výuky ve venkovním prostředí. Rozvoj venkovního zázemí za účelem školního i mimoškolního vzdělávání (zejména EVVO, přírodovědného či neintenzivního pěstitelství), které probíhá ve venkovním prostředí, v přímém kontaktu s přírodou.

Forma a výše podpory:

 • Minimální výše celkových způsobilých výdajů projektu 100 000 Kč.
 • Maximální výše celkových způsobilých výdajů projektu 500 000 Kč.
 • Výše podpory na jeden projekt činí 85 % z celkových způsobilých výdajů.
 • Pro výzvu je alokováno celkem 250 mil. Kč.

Specifika a omezení:

 • Podpořené projekty musí být realizovány nejpozději do 31. 12. 2022.
 • V rámci této výzvy může jeden žadatel podat více žádostí, musí však být dodrženo pravidlo, že v rámci jedné zahrady může být podána pouze jedna žádost.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Vaše dotazy a komentáře

 1. Barbora Linhartová napsal:

  Dobrý den, chtěla bych poprosit o podrobnější informace a podmínky udělení dotace. Děkuji, Linhartová

 2. Jana Fostalová napsal:

  Dobrý den, mohla bych požádat o podrobné informace ohledně výzvy k prostudování na e-mail? Mnohokrát děkuji, J. D.

 3. Marie Frnochová napsal:

  Dobrý den,

  bylo by možné uplatnit dotaci na výstavbu foliovníku či venkovních záhonů pro pěstování zeleniny na zahradě státní mateřské školy?

  Děkuji

  MF

  • Dobrý den,
   dotace jsou určeny na vybudování a úpravy dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu pro předškolní děti. Je možné získat dotaci na venkovní záhony, na kterých se budou učit děti pěstování, ale má se jednat spíše o záhony přirozených rostlin, bylinek, apod. Foliovník sem nespadá. Pro představu, jaké typy zahrad budou podporovány, si můžete prohlédnou publikace zmíněné ve výzvě na straně 5 a 6. Realizované zahrady by z nich měly vycházet.
   S pozdravem, LT

 4. Pavel Tuleškov napsal:

  Dobrý den, mám zájem o více informací. Děkuji Vám. Pavel Tuleškov

 5. Tomková Eva napsal:

  Dobrý den,
  ptám se, zda by bylo možné na základě výzvy č.7/2019 Přírodní zahrady vybudovat zimní zahradu? Jsme střední škola , obor Zahradník, máme venkovní areál(zahradu). Zimní zahrada by byla další možností pro realizaci výuky v dalším přírodním prostředí + využití mimoškolní pro internát?
  Děkuji za odpověď.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>