Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Pardubický kraj – Program podpory malých prodejen na venkově „OBCHŮDEK 2021+“

music-2806852__340
Share Button

Cílem programu je udržení provozu maloobchodu v obci do 1 000 obyvatel, nebo v obci do 3 000 obyvatel, jejíž místní část/ti mají do 1 000 obyvatel a na jejímž území se nachází maximálně jedna maloobchodní prodejna spadající do klasifikace ekonomické činnosti CZ-NACE 47.11 Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách. Tento cíl bude realizován prostřednictvím dotace na snížení provozních výdajů maloobchodních prodejen.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena  od 22. 10. 2021 do 3. 11. 2021 do 12 hodin.

Příjemci podpory:

  • Subjekt, provozující maloobchodní prodejnu spadající do klasifikace ekonomické činnosti CZ-NACE 47.11 Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách, která se nachází v obci do 1 000 obyvatel, nebo v obci do 3 000 obyvatel, jejíž místní část/ti mají do 1 000 obyvatel, a za předpokladu splnění dalších podmínek programu.

Typy podporovaných aktivit:

  • Cílem dotačního programu je zachovat základní funkce v oblasti veřejné správy na venkově s ohledem na kvalitu života.
  • Dotační program je zaměřen zejména na podporu zachování provozu obchodů se základními potravinami a smíšeným zbožím na venkově v malých obcích.

Forma a výše podpory:

  • Předpokládaná alokace finančních prostředků na Program podpory malých prodejen na venkově pro rok 2021 činí maximálně 3 000 000 Kč.
  • Maximální výše dotace v jednotlivém případě smí činit nejvýše 100 000 Kč na prodejnu, přičemž na tento účel lze poskytnout dotaci ve výši 100 % z celkových uznatelných výdajů za rozhodné období.

Specifika a omezení:

  • Žadatel může v rámci programu podat pouze jednu žádost na prodejnu.
  • Prodejna musí být otevřena minimálně 5 dnů v týdnu, celoročně a musí zajišťovat minimálně prodej potravin. V obcích do 350 obyvatel může být otevírací doba minimálně 3 dny v týdnu. Možnost výpadku otevírací doby v podobě čerpání dovolených, nemocí apod. je akceptována.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>