Přeskočit na obsah

Praha 2 — Dotační program na podporu kultury

Dotace na podporu činnosti kulturních organizací, spolků či jiných subjektů, které působí na území městské části Praha 2, přispívají k rozvoji kulturního života a ochraně kulturně-historického dědictví.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 28. 3. 2024 do 16.00 hodin. 

Příjemci podpory:

 • Právnická nebo fyzická osoba, která realizuje veřejně prospěšné činnosti a projekty. Forma právní subjektivity není pro poskytnutí dotace podstatná.

Typy podporovaných aktivit:

 • Program je zaměřen na podporu kulturních aktivit v Praze 2 od 1. 1. 2024 do 31. 3. 2025, a to v následujících tematických oblastech: 
  • A. Činnost kulturních organizací, spolků či jiných subjektů, které působí na území městské části Praha 2, přispívají k rozvoji kulturního života a ochraně kulturně-historického dědictví.
  • B. Projekty realizované na území městské části Praha 2 v oborech: divadlo, hudba, tanec, výtvarné umění, literatura, audiovizuální tvorba, interdisciplinární a ostatní kulturní projekty.
  • C. Projekty, které se váží k propagaci kulturně-historického dědictví městské části Praha 2, např. k významným výročím, osobnostem a místům Prahy 2; a další společenské a vzdělávací aktivity.

Forma a výše podpory:

 • Objem předpokládaných finančních prostředků pro tento program v návrhu rozpočtu 2024 je 1 250 000 Kč.
 • Žádat lze o dotaci do maximální výše příspěvku 100 tis. Kč.

Specifika a omezení:

 • Lhůta pro rozhodnutí o žádosti je 5 měsíců od konečného termínu lhůty pro jejich podání.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

 

2 komentáře na “Praha 2 — Dotační program na podporu kultury”

 1. Kateřina Reehová

  Dobrý den,

  ráda bych se informovala, jestli by bylo možné zažádat o dotaci na výrobu knih dětských zážitkových knih, které motivují děti ke smysluplné mu trávení volného času a prožitkům, které bych následně věnovala do škol na Praze 2 pro nastávající prvňáčky.

  Bylo by možné na takovýto projekt dotaci využít?

  Nemám ovšem trvalé bydliště v Praze 2, ale v jiné části Prahy. Nebyla by to překážka pokud by knihy byly umístěny do vaší městské části?

  Děkuji za informace.

  Hezký den

  Kateřina Reehová / autorka

  1. Mgr. Lucie Tomčíková
   Mgr. Lucie Tomčíková

   Dobrý den,
   naše společnost pouze tuto výzvu zveřejnila na svých stránkách, ale nejsme poskytovatelé dotace. Dotace v rámci této výzvy se poskytují i v oblasti literatura. Výsledky projektu by se měly vztahovat k dané městské části. Oprávněným žadatelem je právnická nebo fyzická osoba, která realizuje veřejně prospěšné činnosti a projekty. Doporučuji se obrátit přímo na kontaktní osobu výzvy: Mgr. Eva Kvasničáková, tel.: 236 044 181, e mail: eva.kvasnicakova@praha2.cz.
   S pozdravem, Lucie Leikepová Tomčíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru