Přeskočit na obsah

Státní program na podporu úspor energie a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie 2014

Dotace na energetický management, osvětovou činnost, poradenství a menší investiční akce mohou získat podnikatelské subjekty, neziskové organizace a veřejnoprávní instituce. Celková alokace programu pro rok 2014 činí 30 mil. Kč. 

Příjem žádostí:

 • Projekty je možné podávat do 28.2.2014. Výjimku tvoří žádosti o dotaci na Energetická konzultační a informační střediska. Ty musejí být podány do konce roku 2013.

Příjemci podpory:

 • Města, obce, kraje, sociální a zdravotnická zařízení, zájmová sdružení, neziskové organizace, vysoké školy, veřejnoprávní organizace a sdružení právnických osob.

Typy podporovaných projektů:

 • Revitalizace veřejného osvětlení.
 • Zavádění energetického managementu.
 • Vzdělávání a osvěta laické i odborné veřejnosti.

Forma a výše podpory:

 • Maximální výše podpory záleží na typu realizovaného projektu. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Doplňující informace:

 • Podívejte se také na článek k této výzvě Vyhlášen program EFEKT, který zjednodušeně informuje o dotačních možnostech.

[mpress_banner banner=“7145”]

2 komentáře na “Státní program na podporu úspor energie a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie 2014”

 1. Dobrý den, naše sdružení se věnuje pracovní integraci OZP za pomoci studentů a seniorů. Máme vlastní objekt, ve kterém realizujeme dílčí edukační a praktické aktivity sociální ekonomiky a ochrany životního prostředí. Řešíme problémy s financováním provozu a rekonstrukci objektu. Plánujeme zateplení fasády, střech, rozšíření provozu Separace pro recyklaci. Potřebujeme pomoc se zpracování — konzultování vhodné dotace. Neumíme se v tom orientovat a nemáme vlastní síly na zpracování složité žádosti. Můžete nám prosím pomoct? Děkuji. Viliam Šuňal, předseda Občanské sdružení-TRIANON, Český Těšín, http://www.ostrianon.cz

  1. Dobrý den,
   děkujeme za Váš zájem.

   Pokud zvažujete zateplení objektu, mohl by Vám pomoci OP Životní prostředí či program Zelená úsporám. V současné době není otevřena žádná výzva, která by Váš projekt podpořila, avšak v novém období 2014 — 2020 budou opět výzvy vyhlášeny.
   Pro Vás by připadal v úvahu i OP Výzkum, vývoj a vzdělávání, kde je možno získat dotaci na různé vzdělávací programy, školení atd.

   Naše společnost Vám může s celým dotačním procesem pomoci — od zpracování žádosti, přes pomoc s realizací výběrového řízení až po vypracování monitorovacích zpráv.

   Pokud budete chtít poskytnout více informací, obraťte se přímo na mě — katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz.
   S pozdravem, KČ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru