Přeskočit na obsah

Středočeský Fond podpory malého a středního podnikání

Dotace pro začínající podnikatele či  stávající za podmínky zvýšení počtu pracovních míst. Dotace lze využít na nákup vybavení dílen a provozoven a také na jejich stavební úpravy.

Příjem žádosti:

 • Žádosti budou přijímány do 1. 2. 2016 do 12:00 hodin.

Příjemce podpory:

 • Fyzické osoby podnikající.
 • Právnické osoby.

Typy podporovaných projektů:

 • Vybavení a stavební úpravy dílen a provozoven.
 • Dotaci je možné poskytnout na podporu pro začínající podnikatele a za účelem rozšíření pracovních míst.

Forma a výše podpory:

 • Minimální finanční příspěvek Středočeského kraje na jeden projekt je 10 000 Kč, maximální je 100 000 Kč.
 • Míra podpory činí až 95 % celkových způsobilých nákladů.

Specifika a omezení:

 • Projekt musí být realizován na území Středočeského kraje.
 • Jeden projekt lze podpořit pouze jednou dotací z finančních prostředků Středočeského kraje.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.
Zdroj
[mpress_banner banner=“7713”]

13 komentářů na “Středočeský Fond podpory malého a středního podnikání”

 1. Radek Novotný

  Dobrý den,
  V současné době zakládám firmu která se bude zabývat malou autodopravou, s přidruženou dřevovýrobou potřeb pro včelaře. Zajímalo by mne jestli je stále možné zažádat o podporu začínajícího podnikatele (s.r.o.)
  děkuji
  Radek Novotný

  1. Mgr. Lucie Tomčíková

   Dobrý den,
   v rámci Středočeského fondu podpory malého a středního podnikání je možné získat dotaci na vybavení a stavební úpravy dílen a provozoven. Omezení v rámci ekonomické činnosti zde není. Realizace musí probíhat na území Středočeského kraje. Začínající podnikatel je registrován jako podnikatel a poplatník daně z příjmů, a to buď v roce podání žádosti o dotaci, nebo v roce předchozím; tato registrace musí být provedena buď poprvé, nebo minimálně po 5 letech od ukončení předchozí registrace. Výzva se očekává na začátku nového roku.
   S pozdravem, LT

 2. Oskar

  Zdravím, je mi 16 let a chtěl bych postavit Hladové okno a zajímalo by mě zda je projekt jež by byl pro mě jako pro studenta ideální.

  1. Mgr. Lucie Tomčíková

   Dobrý den,
   pokud budete realizovat svůj projekt v rámci Středočeského kraje, je možné využít Středočeský Fond podpory malého a středního podnikání, kde je podpora začínajících podnikatelů a není zde omezení v rámci ekonomické činnosti. Výzvy bývají vyhlašovány na konci roku.
   S pozdravem, LT

 3. Zeman

  Dobrý den,
  je možné ještě v současné době dosáhnout na nějakou dotaci? Jsem začínající podnikatel s dokončeným vysokoškolským vzděláním a chtěl bych rekonstruovat stávající dílnu na truhlárnu a nakoupit několik strojů.
  Děkuji za odpověď

 4. Daniel Kramář

  Dobrý den,
  Chtěl bych si založit svoji autodílnu a opravovat auto jako jediný zaměstnanec. Mám nárok na dotaci buď na stavbu nebo vybavení dílny? Předem děkuji za odpověď.

  1. Mgr. Lucie Tomčíková

   Dobrý den,
   pokud jste začínajícím podnikatelem ve Středočeském kraji můžete tento dotační titul využít na stavební úpravy či nákup vybavení. Výzva bývá vyhlašována každoročně.
   S pozdravem, LT

 5. Petra Hrubanova

  Dobrý den, chtěla bych začít podnikat v cukrářském oboru. Měla bych taky šanci na nějaký příspěvek, například při zařizování výrobny? S pozdravem P.H.

  1. Mgr. Lucie Tomčíková

   Dobrý den,
   podpora začínajících podnikatelů je podporována z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Technologie. Žádat o dotaci může podnikající fyzická a právnická osoba, která splňuje definici mikropodniku a její podnikatelská historie není k datu podání žádosti o podporu starší 3 let. Zde je podporováno pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení. Výše dotace 100 tis. — 225 tis. Kč a max. míra podpory 45 % celkových způsobilých výdajů. Jeden žadatel může podat až 4 žádosti. Nová výzva se očekává v srpnu tohoto roku.
   S pozdravem, LT

 6. Eliska Beránková

  Dobrý den. Chtěla bych začít při studiu podnikat prodejem hraček přes eshop s jedním zaměstnancem. Je možné dosáhnout na dotaci k nákupu potřebné techniky (2x PC, 2x tiskárna, balící materiál)

  1. Bc. Kateřina Čočková
   Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den,
   pro začínající podnikatele se nabízí OPPIK — program Technologie. Tento program podporuje nákup strojního vybavení a zařízení (např. PC a tiskárny). Výše dotace je 45 %. Minimální hranice dotace je stanovena na 100 tis. Kč. Další výzva bude vyhlášena v srpnu, sběr žádostí bude možný od září 2016.
   Případně jsou začínající podnikatelé podporováni krajskými prostředky, např. v JMK je možné získat až 80 000 Kč.
   Také je možné čerpat mzdové příspěvky na nové zaměstnance z ÚP.
   S pozdravem, KČ

 7. Pert

  Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podpory. Chtěl bych začít podnikat v truhlařině a potřeboval bych vybavení ruční nářadí případně stroje, doslechl jsem se že je možnost nějaké finanční podpory na toto vybavení. Co je potřeba splnit abych podporu dostal, jaká je její výše a jestli se vyplácí po doložení dokladu o koupi nebo ještě před protože nemám za co si stroje pořídit a půjčku si brát nechci. Díky P.K

  1. Bc. Kateřina Čočková
   Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den,
   začínající podnikatelé mohou žádat v programu Technologie v rámci OP PIK. Žadatel musí spadat do podporovaných ekonomických činnosti (řemeslná výroba to splňuje) a nesmí mít delší účetní historii jak 3 roky. Výše dotace pro malý podnik je 45 % způsobilých výdajů projektu. Jedna žádost může být v maximálním objemu 0,5 mil. Kč, přičemž žadatel může podat až 4 žádosti v rámci jedné výzvy.
   Dotace je pak vyplácena až zpětně, tj. po nákupu vybavení, vystavení faktur a zaplacení. Je zapotřebí zajistit prostředky na předfinancování.
   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.
   S pozdravem, KČ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru