Přeskočit na obsah

Výzva PRV — Přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům (Praha)

Dotace je zaměřena na rozvoj inovací (vývoj nových produktů, postupů, technologií, a jejich zavedení do praxe, a to včetně zlepšení stávajících) v rámci zemědělsko-potravinářské výroby ve spolupráci se subjekty podílejícími se na výzkumu a vývoji (včetně středních odborných škol). Ve 20. kole bude podpořena spolupráce pražských výrobců potravin s výzkumnými subjekty pro zavedení inovačních postupů do výroby.

Příjem žádostí:

 • Od 3. března 2014 do 14. března 2014 do 15 hod.

Příjemci podpory:

 • Výrobce potravin  nebo  surovin  určených pro lidskou spotřebu, výrobce krmiv a zemědělští podnikatelé dle zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství.

Typy podporovaných projektů:

 • Spolupráce na vývoji nových technologií zpracování zemědělských produktů a přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům, spolupráci na vývoji nových produktů, včetně jejich finální úpravy a designu, spolupráce na vývoji a výzkumu nových způsobů zvyšování nebo monitorování kvality výrobků.
 • Spolupráce na vývoji nových systémů zajištění dohledatelnosti výrobků a včasného upozornění na nebezpečné potraviny.
 • Investice do nové technologie (zařízení) potřebné k výrobě nových výrobků nebo zavedení nového postupu vycházející z inovací projektu (v případě dopravních prostředků pouze dopravní prostředky nebo speciální kontejnery používané pro přepravu potravin, schopné udržovat potraviny při vhodných teplotách a umožňující monitorování těchto teplot).
 • Výstavba, rekonstrukce nebo modernizaci výrobních prostor potřebných k výrobě nových výrobků nebo zavedení nového postupu, které vycházejí z inovací projektu.

Forma a výše podpory:

 • Maximální výše dotace činí 50 % výdajů, ze kterých je stanovena dotace. Maximální výše dotace na jednoho příjemce dotace v rámci podopatření I.1.3.2 činí 90 mil. Kč za období 2007 — 2013.

Specifika a omezení:

 • Uvedená podpora je určena pro realizaci na území hlavního města Prahy.

Doplňující informace:

Máte-li zájem neváhejte nás kontaktovat.
[mpress_banner banner=“7711”]

 

5 komentářů na “Výzva PRV — Přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům (Praha)”

 1. Téma dotace je jak zakletá princezna, nikdo se k nim nemůže dostat jen pár partiček a pak jim stejně projekty nefungují.Na žádosti se nabalují různé firmy a jim jde jen o provizi a často nemaji ani páru o čem je projekt.Mnoho úředníků a nevyčerpané dotace hovoří jasně.Úředníci nejsou schopni pomoci podnikatelům k dotacím EU, aby tito pak postavili fumkční provoz a tím i snížili nezaměstnanost a tim výdaje státu změnili na příjmy.Tak je to u nás s mnohými věcmi.Armáda lidí bez práce a dotace se nečerpaji, to může dopustit jen blbec a to je ta žába na prameni.Zjednodušit žádosti a následné čerpáni a je to bez problémů. Proto ty dotace jsou aby nám pomohli se dostat z bolševického soc hospodářstvi.Ale to je asi jen sci fi.

 2. Dobrý den,
  je v dohlednu výzva i pro mimopražské výrobce potravin určených k lidské potravě?

  Hezký den.

  1. Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. V brzké době se obávám, že vhodnou výzvu nenajdeme (končí nám PO 2007–2013 — respektive prostředky je potřeba vyčerpat/ projekty realizovat do 30.6.2015). Nicméně nastupuje nám nové PO 2014–2020, kde ke konci roku očekáváme první výzvy k předkládání žádostí o dotace. Pro Vás budou jistě zajímavé programy v rámci Programu rozvoje venkova a Ministerstva zemědělství, kde již pravděpodobně máte zkušenosti.

   Dále poté například OP Životní prostředí, v rámci kterého podobné subjekty čerpají dotace například na snížení environmentálních rizik (rekonstrukce čpavkového chlazení), snížení množství odpadních vod a podobně.

   Zajímavými aktuálními dotačními příležitostmi jsou jistě stáže, mzdové příspěvky, apod. Nicméně, jak jsem již uváděl, podobnou výzvu, jako můžeme nyní pozorovat v Praze, očekáváme až ke konci letošního roku, případně v roce 2015. Na druhou stranu, oblast dotací je dost nestálá — dovolíme si Vás přidat do našich dotačních novin, pokud nechcete v budoucnu přijít o jakoukoliv možnost finanční podpory nejen ze strukturálních fondů, je možné využít také službu nepřetržitého monitoringu dotací pro Vaši společnost.

   Je mi líto, že jsem Vám nedal kladnou odpověď, snad i tato trochu pomůže. Pro více informací mě nebo kolegy neváhejte kontaktovat.

   S pozdravem, J.Fuchs

 3. Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, zda lze v této výzvě (je možno i modernizace zemědělských podniků) uplatnit žádost o dotaci na rekonstrukci stáje pro koně, resp. na opravu střechu, v obci do 2000tis. obyvatel?

  1. Dobrý den,

   obávám se, že nikoliv. V první řadě je výzva pro výrobce potravin, dále realizace musí proběhnout pouze a jen v Praze a dotace je určena především na nové technologie, které se využívají při zpracování potravin.

   S pozdravem, J.H.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru