Přeskočit na obsah

Výzva Ústeckého kraje — Program podpory regionální kulturní činnosti

Dotace jsou poskytovány na podporu pořádání kulturních a společenských akcí na území Ústeckého kraje, jako jsou kulturní a vzdělávací programy, výstavy, koncerty a soutěže v uměleckých oborech (např. divadlo, tanec, hudba, výtvarná výchova, fotografie, film, workshopy apod.) mající regionální, nadregionální a mezinárodní charakter. Vhodným zaměřením jsou hudební, taneční, filmové, literární festivaly a přehlídky, mezinárodní festivaly, postupové přehlídky a soutěže, výstavy výtvarných prací, divadelní projekty, sochařská sympozia a plenéry, publikační činnost (památky, kulturní akce, výročí obcí, spolků) apod.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podání žádosti od 02. 01. 2024 do 12. 01. 2024.

Příjemci podpory:

 • a) Obec v územním obvodu Ústeckého kraje,
 • b) právnická nebo fyzická osoba působící na území Ústeckého kraje s výjimkou právnických osob, zřizovaných Českou republikou nebo Ústeckým krajem, která je přímo odpovědná za přípravu a realizaci projektu a nepůsobí jako prostředník.

Typy podporovaných aktivit:

 • Finanční prostředky z rozpočtu Ústeckého kraje jsou určeny především k podpoře pořádání kulturních a společenských akcí na území Ústeckého kraje, jako jsou kulturní a vzdělávací programy, výstavy, koncerty a soutěže v uměleckých oborech (např. divadlo, tanec, hudba, výtvarná výchova, fotografie, film, workshopy apod.) mající regionální, nadregionální a mezinárodní charakter. Vhodným zaměřením jsou hudební, taneční, filmové, literární festivaly a přehlídky, mezinárodní festivaly, postupové přehlídky a soutěže, výstavy výtvarných prací, divadelní projekty, sochařská sympozia a plenéry, publikační činnost (památky, kulturní akce, výročí obcí, spolků) apod.

Forma a výše podpory:

 • Minimální výše poskytované dotace činí 40 000 Kč na jeden realizovaný projekt podaný v jednom kalendářním roce.
 • Maximální výše poskytnuté dotace činí 200 000 Kč na jeden realizovaný projekt podaný v jednom kalendářním roce.
 • Maximální výše dotace je 50 % z celkových uznatelných nákladů projektu.

Specifika a omezení:

 • Výzva je pouze pro Ústecký kraj.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

 

2 komentáře na “Výzva Ústeckého kraje — Program podpory regionální kulturní činnosti”

 1. Smetánková

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda příjem žádosti je opravdu 3.1.2014 když je v aktuálních. Jen jestli se nedívám špatně. Děkuji Smetánková

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Smetánková,

   příjem žádostí byl opravdu ukončen v lednu 2014. Omlouvám se, ale u výzvy se vyskytl špatný štítek. Opětovné otevření se očekává ke konci roku 2014, začátkem 2015.

   S pozdravem, KČ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru