Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Výzva Ústeckého kraje – Program podpory regionální kulturní činnosti

shutterstock_45014305.jpg
Share Button

Dotace jsou poskytovány na podporu pořádání kulturních a společenských akcí na území Ústeckého kraje, jako jsou kulturní a vzdělávací programy, výstavy, koncerty a soutěže v uměleckých oborech (např. divadlo, tanec, hudba, výtvarná výchova, fotografie, film, workshopy apod.) mající regionální, nadregionální a mezinárodní charakter. Vhodným zaměřením jsou hudební, taneční, filmové, literární festivaly a přehlídky, mezinárodní festivaly, postupové přehlídky a soutěže, výstavy výtvarných prací, divadelní projekty, sochařská sympozia a plenéry, publikační činnost (památky, kulturní akce, výročí obcí, spolků) apod.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podání žádosti od 27. 5. 2021 do 9. 6. 2021.

Příjemci podpory:

 • Obec, právnická nebo fyzická osoba působící na území kraje v oblasti mládeže, sportu, sociálních služeb, podpory rodin, kultury, vzdělávání, zdravotnictví, aj.

Typy podporovaných aktivit:

 • Rozšíření nabídky a podpora pořádání kulturních akcí, podpora subjektů zabezpečujících kulturní aktivity, reprezentace kraje v oblasti kultury (zejména postupové přehlídky a soutěže), dále podpora tradiční lidové kultury, rozvíjení tvořivosti a estetické výchovy, aktivní kulturní tvorby a zájmové umělecké tvorby, zachování a rozvoj místních tradic. V neposlední řadě podpoření kulturních aktivit, které souvisejí s kulturními statky zapsanými na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v Ústeckém kraji, nebo s kulturními statky o tento zápis usilující.

Forma a výše podpory:

 • Minimální výše poskytované dotace činí 30 000 Kč na jeden realizovaný projekt podaný v jednom kalendářním roce.
 • Maximální výše poskytnuté dotace činí 150 000 Kč na jeden realizovaný projekt podaný v jednom kalendářním roce.
 • Maximální výše dotace je 70% z celkových uznatelných nákladů projektu.

Specifika a omezení:

 • Výzva je pouze pro Ústecký kraj.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

 


Vaše dotazy a komentáře

 1. Smetánková napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda příjem žádosti je opravdu 3.1.2014 když je v aktuálních. Jen jestli se nedívám špatně. Děkuji Smetánková

  • Dobrý den, paní Smetánková,

   příjem žádostí byl opravdu ukončen v lednu 2014. Omlouvám se, ale u výzvy se vyskytl špatný štítek. Opětovné otevření se očekává ke konci roku 2014, začátkem 2015.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>