Přeskočit na obsah

Výzva podprogramu Podpora rozvoje pracovních příležitostí v Ústeckém a Moravskoslezském kraji

Dotace na projektový investiční záměr, který zajistí vznik minimálně 1 pracovního místa pro zaměstnance v hlavním pracovním poměru mohou získat fyzické nebo právnické osoby s doložitelnou minimálně jednoletou aktivní podnikatelskou historií, obec, kraj a jimi zřízené právnické osoby.

Příjem žádostí:

 • Od 7. 4. 2014 do 15. 5. 2014.

Příjemci podpory:

 • Fyzické nebo právnické osoby s doložitelnou minimálně jednoletou aktivní podnikatelskou historií.
 • Obce, kraje a jimi zřízené právnické osoby.

Typy podporovaných projektů:

 • Pořízení, technické zhodnocení nebo modernizace hmotného či nehmotného investičního majetku, zejména budov a pozemků bezprostředně s nimi souvisejícími, strojů, zařízení a informačních systémů, které zajistí vznik minimálně 1 pracovního místa pro zaměstnance v hlavním pracovním poměru.

Forma a výše podpory:

 • Dotace maximálně 500 tis. Kč na 1 vytvořené a obsazené pracovní místo.
 • Maximální výše dotace dle pravidel podpory de minimis.
 • Dotace maximálně 90 % pro malý podnik zaměstnávající méně než 50 osob a obec do 2000 obyvatel, 85 % pro střední podnik zaměstnávající méně než 250 osob a obec do 50 000 obyvatel, 85 % pro velký podnik zaměstnávající více jak 250 osob a obec nad 50 000 obyvatel.

Specifika a omezení:

 • Projektový investiční záměr, na jehož relizaci je podpora požadována, musí být realizován na území Ústeckého nebo Moravskoslezského kraje.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.
[mpress_banner banner=“7705”]

16 komentářů na “Výzva podprogramu Podpora rozvoje pracovních příležitostí v Ústeckém a Moravskoslezském kraji”

 1. Michaela Hajduchová
  Michaela Hajduchová

  Dobrý den,
  prosím Vás o informaci, jestli bude zveřejněna na podzim tato nebo podobná výzva. pro svůj podnikatelský záměr potřebuji 4 nové pracovní místa.
  Děkuji Vám za odpověď !
  M. Hajduchová

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Hajduchová,

   nedokážu říct, zda bude podobná výzva otevřena letos či v dalších letech. Tato podpora byla celkem ojedinělá a v minulosti jsme se s ní zatím nesetkali.
   Obecně však mohu říci, že Moravskoslezský a Ústecký kraj jsou stále nejvíce postižené kraje ČR a z tohoto důvodu bude do těchto krajů i nadále plynout více prostředků. Pokud nebude zrovna otevřena tato podpora rozvoje pracovních příležitostí, jistě se najde jiná možnost.
   Dále existují i jiné dotační programy, které poskytují dotace podnikatelským subjektům — např. OP Podnikání a inovace či v minulosti Program rozvoje venkova. Aktuálně jsou např. vyhlášeny tyto výzvy: Rozvoj (podporuje nákup strojního zařízení a vybavení) či Potenciál (inovace procesu, produktu).

   Pokud Vás zajímají i jiné dotační tituly, můžete se mi ozvat na můj mail. (katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz)
   S pozdravem, KČ

 2. Sarka

  Dobry den. Rada bych v Usti nad Labem otevrela prodejnu s prodejem sypaneho caje. Vytvori se minimalne 1–2 pracovni mista. Mam sanci si pozadat o dotaci na vybaveni a rozjezd? Dekuji.
  Velázquezová

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Velázquezová,

   škoda, že jste se neozvala o něco dříve. Nyní byla v Ústeckém kraji velmi zajímavá podpora na rozvoj nových pracovních míst. Bylo možné získat až 500.000,- na jedno nové pracovní místo. Je možné, že podobný program bude otevřen i v budoucna, ale nyní Vám tuto informaci nedokážu potvrdit.
   Jinak můžete zažádat o různé mzdové příspěvky na nové zaměstnance. Buď můžete přijmout někoho vedeného na ÚP a žádat o příspěvek ÚP na vytvoření tzv. společensky účelného místa, anebo pouvažovat o různých stážích — Stáže pro mladé, Stáže ve firmách.

   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit.

   S pozdravem, KČ

 3. Jitka Juřičková

  dobrý den,jsme výrobní společnost a jako další činnost rekonstruujeme nemovitost na rekreační objekt pro 20 osob. Rekonstrukce je ze 70 % financovánma úvěrem, 30 % jsou vlastní prostředky firmy. Mohli bychom požádat o dotaci na tuto rekostrukci případně na vybavení či terénní úpravy nebo venkovní vybavení? Zřídili bychom samozřejmě pracovní místo.
  Děkuji za odpověď

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Juřičková,

   pokud reaguje na aktuální podporu rozvoje pracovních příležitostí v MSK a ÚK, určitě můžete zažádat i na tento záměr za předpokladu, že vytvoříte nové pracovní místo + musíte splnit alespoň jednoletou účetní historii firmy.
   Případně můžete pouvažovat o podporám z Programu rozvoje venkova (musí se jednat o obec do 2 000 obyvatel) anebo Integrovaném regionálním operačním programu, který taktéž podporuje cestovní ruch.

   V případě dalších dotazů, se můžete na mě obrátit.

   S pozdravem, KČ

 4. M. Zemanová

  Dobrý den, podnikám od roku 2010 jako hl. činnost OSVČ v rekondiční a regeneračních službách, pro rozvoj osobnosti…je možné o tuto dotaci žádat a vytvořit pracovní místo s kvalifikací: zdravotní cvičitel mimo oblast zdravotnictví, masér, nebo i absolvent fyzioterapie.. a rozvinout záměr péčo o tělo s možností přestěhovat se do větších prostor (zkoupení či pronajmutí).děkuji
  (pořádáme i seminárě a školení nové cvičební pomůcky a jiné aktivity jako rozvoj osobnosti a rozvoj managerské dovednosti..)

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Zemanová,

   zaznamenala jsem i Váš mail, na který jsem už odpovídala.
   Ano, můžete o tuto dotaci zažádat. Z poskytnuté dotace může své podnikání rozšířit.
   Jen bych Vás chtěla upozornit, že pokud se jedná o pronajaté prostory, nemůžete dotaci v těchto prostorách použít na stavební úpravy, pouze můžete nakoupit vybavení.

   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit.

   S pozdravem, KČ

 5. Miroslav Sklář

  Dobrý den, podnikám na ŽL 22 let. Mám záměr koupit vybydlený bytový dům v Ostravě k rekonstrukci — tím vytvořit 1 pracovní místo údržbáře bytového fondu. Je to přijatelný záměr? S pozdravem Sklář MT 608727799

 6. Julie Pieranová

  Dobrý den,

  Jsme firma s.r.o. od roku 2006 zabývající se mezinárodní kamionovou dopravou . Máme zájem o dotaci “podpora rozvoje pracovních příležitostí v Ústeckém a Moravskoslezském kraji k pořízení informačního systému PRYTANIS jehož krédem je snaha poskytnout kvalitní, rychlé a přesné informace pro rozhodování, které odráží nejenom nutné požadavky legislativy, ale také moderní trendy v oboru informačních technologií.

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Pieranová,

   pokud spadáte do těchto regionů, tak určitě můžete žádat o tento příspěvek na vytvoření nového pracovního místa. Podmínkou je toto místo udržet alespoň po dobu 3 let.
   Pokud zvažujete s námi navázat nějakou spolupráci, co se týká zpracování projektové žádosti + administrace s tím spjatá, dejte mi prosím vědět.

   S přáním hezkého dne, KČ (katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz)

 7. Michal Mottl

  Dobrý den,
  chtěli bychom si s přítelkyní vzít do pronájmu restauraci, bar a provozovat tímto způsobem dál tento podnik. Chtěl jsem se zeptat, zda-li bychom dostali od města nějakou dotaci. Děkuji za odpověď.

  S pozdravem
  Mottl

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   reagujete na výzvu podporující vznik nových pracovních míst na území Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Pokud zvažujete někoho zaměstnat, určitě můžete této výzvy využít. Je však zapotřebí mít alespoň jednoletou účetní historii.
   Pokud se jedná teprve o začínající podnik, nabízejí se různé zvýhodněné úvěry a záruky pro začínající podnikatele, např. INOSTART. Dále se nabízejí podpory v Programu rozvoje venkova, podpora tzv. mikropodniků. Tato podpora je spíše určena pro zpracovatelský a výrobní průmysl, avšak je možné, že v novém programovém období bude podporovat i Vaše záměry.
   Pokud jste vedeni na Úřadu práce, máte nárok na příspěvek z ÚP na rozjezd podnikání.
   Potom se ještě nabízejí různé krajské dotace, které podporují začínající podnikatele. Tyto podpory jsou pro každý kraj jiné. 

   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit.

   S pozdravem, KČ

 8. Anatolij Vasiljev

  Dobrý den,
  zkoušeli jsme se vám dnes dovolat, avšak jsme neuspěli. Máme zájem získat bližší informace ohledně programu “podpora rozvoje pracovních příležitostí v Ústeckém a Moravskoslezském kraji”. Mohli byste zaslat podrobné podmínky účasti a formuláře k vyplnění? Letos otevřeme provozovnu v Moravskoslezském kraji a vytvoříme cca 2–3 pracovní místa. Podle zveřejněných informací o tomto projektu nesplňujeme podmínku 1 rok existence společnosti, chybí nám zhruba měsíc. Udělujete i výjimky pokud shledáte potenciál v našem projektu? Děkuji 

  Anatolij Vasiljev
  +420722920343

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   pokud nesplňujete existenci firmy alespoň po dobu jednoho roku, vidím v tom problém a nebudete moci v rámci této výzvy žádat, jelikož je to zásadní podmínka podpory. My projekty neposuzujeme, tudíž nemůžeme udělit výjimku. Projekty posuzuje MMR ČR a myslím si, že by Váš projekt byl zamítnut z důvodu nesplnění alespoň jednoleté existence.

   Můžete pouvažovat o mzdových příspěvcích na zaměstnance — ať už přes Úřad práce anebo z různých programů.

   V případě dalších dotazů mě můžete kontaktovat. (katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz)

   S pozdravem, KČ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru